Poslední setkání projektu Water and Its Magical Power

Poslední setkání projektu Water and Its Magical Power

PartnersV červenci se uskutečnilo poslední setkání vyučujících zapojených do našeho projektu. Na tato pracovní setkání během dvou let vycestovalo patnáct pedagogů z naší školy. Tentokrát jsme se setkali v hlavním městě Moldávie Iași (Jasy). Toto kulturní centrum Rumunska nás uvítalo horkým letním počasím. První den jsme se sešli v centru pro přípravu začínajících pedagogů, v rumunské škole Colegiul National Iasi právě končily státní zkoušky. Po zahajovacích aktivitách jsme pracovali na aktuálních úkolech projektu. Rozdělili jsme si úkoly na závěrečné zprávě, prezentovali aktivity projektu v jednotlivých zemích, prošli Mobility Tool atd. Rumunští kolegové nás seznámili se svým vzdělávacím systémem. Zajímavé bylo srovnání systému státních zkoušek a kariérního řádu s naším vzdělávacím systémem.

V pondělí 11. července proběhla závěrečná konference projektu Water and Its Magical Power – neformální strategie ve vzdělávání. Konference se účastnilo dvacet kolegů z různých rumunských škol, pět kolegů z Kišiněva z Moldavské republiky a dvacet dva účastníků mezinárodního setkání. Program konference začal přednáškou na téma neformálních strategií ve výuce, pokračoval prezentací jednotlivých partnerů, vyučujících i žáků zapojených v projektu. Celodenní program končil workshopy na téma konference. Poslední den setkání jsme navštívili partnerskou školu, diskutovali o možnostech další spolupráce a také jsme se rozloučili.

Během dvou let našeho projektu jsme navázali nejenom pracovní, ale i přátelské vazby v šesti evropských školách. Věříme, že se i v budoucích letech sejdeme nad dalšími společnými projekty. Atmosféru setkání posuďte z fotografií pana učitele Stibora.

Pavlína Trnková (koordinátor projektu)

[wppa type=“content“ album=“223″]Any comment[/wppa]