Výlet čtvrtých tříd – hrad Buchlov, Skanzen Modrá – velkomoravské sídliště, Živá voda

Výlet čtvrtých tříd – hrad Buchlov, Skanzen Modrá – velkomoravské sídliště, Živá voda

SAM_1102Napsaly děti

Skanzen Modrá – velkomoravská vesnice
Ta vesnice se mi moc líbila. A možná bych tam chtěl bydlet. Moc se mi ještě líbilo, jak jsem opékal tu palačinku. A moc se mi líbil ten styl spaní.

Kuba

Byli jsem na střílení z luku, měli jsme každý tři pokusy. Někteří to zvládli a některým to vůbec nešlo. Honili jsme i prasata, ale nebylo to správné. Byly tam i kozy a slepice. Kozy někteří krmili jablky a hruškami. Byly tam kočky, které se skoro vůbec neobjevily a nedaly se pohladit.

Tereza

Pan hrnčíř vyráběl krásné hrnky z hlíny, bylo to umění to vyrobit. Taky bych to chtěla zkusit, ale nemůžu, protože to chce hodně trpělivosti a já to nevydržím. Musíš k tomu točit a vyrábět to rukama hodně dlouho, aby se to nezkazilo. Když to necháš zaschnout, tak se to zbarví doběla, a když to dáš do pece, tak se to zbarví dooranžova.

Anetka

Střelbu z luku jsem si chtěl zkusit a navíc jsem to vůbec neuměl. Trvalo mi to asi 2 minuty. Vystřelil jsem asi tak 17 šípů, ale trefil jsem se jenom jednou, a to na okraj terče.

Lukáš

Na včerejším výletě se mi líbil kostel. Byly tam nádherné malby a sochy. Také mě zaujaly postele, obydlí, přikrývky z kůže a další tehdejší vybavení. Zajímavá byla také střelba z luku.

Patricie

Živá voda
V Živé vodě to bylo moc, moc hezké, protože jsme tam byli v tunelu, který byl pod vodou. Viděli jsme z něho spoustu, spoustu ryb. Nejvíc nás zaujala vyza jeseterovitá. Měla dva metry a moc se nám líbila. Výlet byl moc super, těším se na další!

Jolana

[wppa type=“album“ album=“67″][/wppa]