Army park Ořechov alias „Jak jsem jel v tanku“

Army park Ořechov alias „Jak jsem jel v tanku“

Když projíždíte po silnici ze Želešic do Ořechova, míjíte po levé ruce nenápadný zelený pahorek. Málokdo tuší, že se pod tímto pahorkem skrývá bývalá raketová základna protivzdušné obrany našeho státu. My to tušili, a tak jsme si domluvili návštěvu tohoto Army-parku. Za krátkou chvíli (ostatně v klubu je každá chvilka krátká, když se děje spoustu zajímavého) jsme stihli prolézt velitelský kryt, sklad raket i s výbavou a opevněné stanoviště pro bojová vozidla. Ta tam stála v plné parádě, s výzbrojí i výstrojí. Že by se člověk až nedivil, kdyby vozidla okamžitě vyrazila do akce… „A hleďme, jedno vozidlo do akce opravdu vyrazilo. “ Byla to akce, na kterou se nám bude dlouho vzpomínat.

BVPčko – bojové vozidlo pěchoty se s řevem šestiválcového vznětového motoru a skřípěním pásů prohnalo nevídanou rychlostí čtyřikrát celým areálem. Málokdo z osádky během doslova bojové jízdy zůstal potichu. Většina z nás „hulákala“ s nadšením jako na té nejlepší bobové dráze. Stejně povyk nebyl přes motor slyšet. Kdo hádá, že ona osádka BVPčka jsme byli my, „klubáci“, hádá správně. Z fotek je vidět, jak nám všem (včetně dospělých) září očička nadšením a někdy taky trošku slzí od větru a spálené nafty.

Prostě tento klub zase „klapl“, a to včetně data, neboť 12. května je blízko 8. května – Dne vítězství – oslavy konce 2. světové války.

[wppa type=“thumbs“ album=“258″]Any comment[/wppa]