Halloween 2014

Halloween 2014

halloween_2014Tak jako každý rok si i letos 2. listopadu připomínáme Památku zesnulých – lidově Dušičky. Vzpomínkou, květinovým darem nebo zapálením svíčky vzpomínáme na naše blízké, již nejsou mezi námi.

Protože se na naší škole vyučuje angličtina  už od prvního ročníku, proběhla připomínka tohoto dne také formou oslavy anglosaského svátku Halloween. Je to svátek, který se slaví 31. října. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii a Novém Zélandu.

Všichni žáci naší školy si měli možnost tento zvyk vyzkoušet v praxi. V pátek 31. října totiž mohli přijít do školy v masce. Do této akce se zapojili nejen žáci, ale i velká část členů pedagogického sboru. Budovou školy procházeli zástupci Žákovské rady, kteří hodnotili zúčastněné žáky a jejich masky. Ty nejlepší masky obdržely halloweenské odznaky – placky, všichni žáci se mohli těšit ze sladké odměny. Jak se nám tato akce vydařila, můžete vidět na přiložených fotografiích.

[wppa type=“album“ album=“121″][/wppa]