Herní den s Mensou 2011

Herní den s Mensou 2011

Ve středu 12.1.2011 se uskutečnil již čtvrtý ročník z řady Herních dnů s Mensou. Tentokrát se propojil s lednovým Dnem otevřených dveří a s akcí Škola nás baví s názvem Zimní radovánky. Herní den s Mensou se dělil do dvou programů. Pro každou třídu I. stupně byla dopoledne vyhrazena doba na hraní deskových her, na seznámení se s pravidly a zábavu při hře.
Dětem se věnovali dva mladí lidé doporučení firmou Corfix. Od této firmy jsme měli k dispozici všechny hry, jež byly určené k přímému hraní i k prodeji. Centrum zábavy se v odpoledních hodinách přesunulo na II. stupeň, kde hry probíhaly ve dvou třídách. Zde si je zájemci mohli i zakoupit. Hráli malí, velcí, rodiče, prarodiče, učitelé, dokonce i pan ředitel.

Každoročně v tento den nabízíme i možnost testování IQ. Spolupracujeme s Mensou ČR. Naší nejbližší spojkou s Mensou je paní Havlová, která se při testování za zavřenými dveřmi věnovala předškolákům, školáčkům, školákům i dospělým lidem. Na chodbách mezitím probíhalo mnoho zajímavých rozhovorů. Potkávali se známí i neznámí, rodiče předškoláků s rodiči starších žáků a předávali si zkušenosti.

Mnozí rodiče žádali informace o možném zapojení dětí do činnosti Klubu dětí a jejich rodičů a o přijímacím řízení do tříd s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů. Námětů pro rozhovor bylo mnoho a zdálo se, že se nikomu při zakončení Herního dne nechce domů. Čas byl ale neúprosný, a tak jsme se loučili s úsměvem a s přáním brzkého setkání. Herní den se opětovně vydařil a už teď se mnozí těší na ten příští.

Za organizátory Herního dne s Mensou Jana Klodnerová