Co se dělo v klubu 19. listopadu 2010?

Co se dělo v klubu 19. listopadu 2010?

V muzeu čekala na skupinu menších dětí (prvňáci, druháci a třeťáci) stejná výstava jako na jejich starší kamarády před čtrnácti dny, jmenuje se „Moravský kras známý i neznámý“. Všichni se moc těšili, náladu kazil pouze déšť. S deštníky nebo igelitovými sáčky na hlavách jsme ale s úsměvem došli tam i zpět.

Tentokrát na nás v muzeu čekala průvodkyně výstavou. Všichni dostali do rukou pracovní list a začali se po svém s úkoly potýkat. Ale protože především pro ty nejmenší bylo vyplnění pracovního listu obsahově i časově náročné, změnili jsme taktiku a výstavu si prošli s poutavým vyprávěním průvodkyně.

Prohlédli jsme si různé typy krápníků – to si většina dětí pamatovala z našeho výletu do Kateřinské jeskyně, na maketě Moravského krasu jsme objevili dóm, propast i jeskyni, na obrázcích obdivovali faunu i flóru Moravského krasu nad zemí i pod zemí, trochu jsme si zlámali jazyk na cizích slovech jako speleologie, speleoalpinismus … Vůbec nejlepší bylo se projet lodičkou Punkevními jeskyněmi. Nevěříte? Běžte to zkusit. Naši malí vám návštěvu určitě doporučí.

Starší žáci se sešli v malé tělocvičně a řešili zadání pracovního listu. Tématem byl opět Moravský kras. A pak už jsme se věnovali deskovým hrám: Česko Junior, Rybí trh, Ubongo, Risk, Dixit, Pipeline, TransAmerica, Sudoku, Airport a další.

Příští klub se z organizačních důvodů ruší, sejdeme se tedy až před vánočními svátky. Těšíme se na setkání v pátek 17. prosince 2010.

Jana Klodnerová, Jana Klodnerová, Pavla Halfarová, Ivana Valčíková, Pavlína Trnková a Aleš Kottek

Fotogalerie