Na co jsem se těšila nejenom já

Na co jsem se těšila nejenom já

P1010100 Kouknu na hodiny. Kdy už konečně zazvoní? Sláva! Když přijde paní učitelka, nadšeně se zvedáme.  Jedeme navštívit hasičskou stanici na Lidické v Brně.

Prohlížím si zrcadlo, ve kterém se odráží kancelář vrátnice.  Stojíme v garážích, nalevo jsou obrovské vozy červené barvy zářící čistotou. Po chvíli se nás ujímá usměvavý hasič, který nás seznamuje s výstrojí a výzbrojí správného hasiče, vysoké holiny, speciální bundy a rukavice, helma. Prohlížíme si vybavení uvnitř vozu, dokonce i záchranářské čluny.  Můžeme projít vozem a nahlédnout do map, které slouží hasičům při orientaci v terénu. P1010082P1010078Dovídáme se, jak funguje záchranný systém v Brně a kde najdeme další hasičské stanice. Ještě tu je vůz a výzbroj hasičů pro pohyb v horském terénu. Jako jedni z mála nahlédneme do ústředí hasičů, v němž se přijímají oznámení o požáru a následná vyhlášení poplachu.

Na závěr s napětím očekáváme vyhlášení velkého cvičení hasičů, kteří hromadně opouštějí stanici a odjíždějí směrem na Špilberk. Vesele přitom máváme na kolemjedoucí auta, cyklisty a počítáme, kolik z nich opětuje naše mávání. A věřte nevěřte, bylo jich hodně.
Prostě skvělý den.

P1010092

P1010072P1010074Lucie Poláčková, IV. A