Náš zájezd do Velké Británie – Portsmouth 2017

Náš zájezd do Velké Británie – Portsmouth 2017

V květnu tohoto roku se 47 žáků školy se třemi pedagogy vydali na dlouho plánovanou návštěvu Velké Británie, konkrétně přístavu Portsmouth na jihu Anglie. Celá skupina žáků odjížděla s nadšením, ale i plni očekávání z cizího prostředí. Těšili jsme se nejen na ubytování v rodinách, výuku rodilými mluvčími a každodenní výlety, ale také na tamní zvyky nebo neodmyslitelné nakupování. Vše jsme zvládli absolvovat. V průběhu naší návštěvy jsme viděli mnoho zajímavých míst – ať už to byl přístav v Portsmouth, muzeum automobilů v Beaulieu, slavný Stonehenge, historické město Winchester nebo hlavní město Londýn.

Osmidenní pobyt proběhl bez problémů, naši žáci byli chváleni nejen rodinami, ale i rodilými mluvčími při výuce, a proto zaslouží pochvalu. Všichni jsme předvedli, že se umíme chovat a dobře reprezentujeme svoji školu v zahraničí.

Zvládli jsme také událost, která nám pobyt mohla komplikovat. Z důvodu teroristického útoku v Manchesteru zvýšila britská vláda bezpečnostní opatření na celém území Británie. Na tuto událost jsme reagovali při naší návštěvě Londýna. Nejenže jsme významně omezili přestávky (děti byly pod dohledem pedagogů), ale také jsme dali přednost dopravě lodí před přepravou londýnským metrem.

Jsme rádi, že se nám pobyt vydařil, a těšíme se na naše cestování také v příštích letech.

Jak se dětem pobyt líbil a jaký mají ze zájezdu dojem, si můžete přečíst z jejich hodnocení a prohlédnout si na přiložených fotografiích.

[wppa type=“content“ album=“263″]Any comment[/wppa]