Situace v Keni, informace o Edwinovi

Situace v Keni, informace o Edwinovi

Zdroj: 28.2.2008 IDNES
Keňa byla donedávna relativně klidná část Afriky. Dnes tu však zuří kmenové boje a některé části země hrozí odtržením. Vedle toho stagnuje ekonomika a klesají příjmy z turismu. Nezvladatelná Keňa může vést ke krizi celého regionu.
Nepokoje, během kterých zahynulo nejméně tisíc lidí a dalších více než půl milionu přišlo o domov, otřásají Keňou od 27. prosince, kdy proběhly volby. V nich zvítězil dosavadní prezident Mwai Kibaki, ale opoziční Pomerančové demokratické hnutí Raily Odingy je prohlásilo za zfalšované.

Z dopisu Jany Rysové, koordinátorky Humanistického hnutí
„O dětech a rodinách zařazených v projektu adopce na dálku nemáme žádné negativní zprávy. A tak doufáme, že jsou všichni v pořádku. Pokud by se něco dělo, koordinátoři by nás ihned informovali. Situace se zlepšuje, ale stále není úplně dobrá a stabilní, hlavně v určitých moblastech a slumech v Nairobi. Všichni doufají, že brzy bude vše úplně v pořádku. Každopádně ve většině škol se obnovuje normální provoz a děti chodí do školy. V současné době třídíme v kanceláři v Praze dopisy a fotografie dětí za 3. term 2007.“

O dalším vývoji budeme samozřejmě informovat na webových stránkách . V dubnu 2008 by se mělo uskutečnit setkání hlavních koordinátorů z Keni a adoptivních rodičů.

Korespondenci s Janou Rysovou vyřizuje paní učitelka Keršnerová.