Škola v přírodě III. B a V. C, 8.–12. dubna 2013

Škola v přírodě III. B a V. C, 8.–12. dubna 2013

Krátce pŠVP Proseč u skutče 071o prvním jarním dnu se žáci ze dvou tříd vydali na školu v přírodě. Zimní počasí trvalo tentokrát dlouho, a tak nebylo divu, že jsme byli vybaveni teplým oblečením. Snad nikdo si tuto událost nechtěl nechat ujít,  i já jsem jela a rozhodně jsem nelitovala. Vydali jsme se do nových a námi neprobádaných míst. Jeli jsme někam do neznáma, ale cesta utekla rychle.

Hned v pondělí krátce po příjezdu byly zmatky ohledně ubytování, a to proto, že seŠVP Proseč u skutče 009 děti rozhodly bydlet s někým jiným na pokoji, než původně plánovaly. Poté jsme šli na oběd. V pondělí jsme se šli podívat do nedalekého městečka Proseče u Skutče. V úterý jsme podnikli výlet do Litomyšle a hlavně jsme se těšili na prohlídku litomyšlského zámku. Byl moc pěkný. Ve středu nás čekal celodenní výlet. Jeli jsme do Nových Hradů. Viděli jsme tam zámek, který byl postaven v rokokovém slohu a měl velmi divokou historii. Také tam bylo bludiště z tůjí. Dokonce tam chovali papoušky. Nazpět jsme se  vydali  po svých a ten večer jsme všichni spali jako beránci.

Ve čtvrtek jsme měli „zvířecí den“. Dopoledne jsme navštívili Slatiňany. BŠVP Proseč u skutče 095yli jsme v zámečku, ale i v hřebčíně, kde chovají kladrubáky. A odpoledne jsme navštívili záchranné centrum pro divokou zvěř se jménem Pasíčka. Byla tam mnohá zachráněná zvířata včetně rysa, lišek, havranů, psíků mývaloviŠVP Proseč u skutče 105tých apod. V pátek jsme při cestě domů navštívili ještě hrad Svojanov, ale zdrželi jsme se jen chvíli. Moc se mi ten týden líbil a všem doporučuji navštívit tato skvělá místa a nepochybuji, že je takových míst v Pardubickém kraji více. Navštivte Pardubický kraj a jeďte tam třeba s celou rodinou.

Tato škola v přírodě byla  nezapomenutelná a každý den na ní byl skvělý. Hráli jsme všelijaké  hry a byl to senzační týden.

Článek sestavila Eliška Pelánová