Školní výlet žáků VI.A

Školní výlet žáků VI.A

Nevím, jestli by někdo uhádl, co všechno lze stihnout za jeden den, když vstáváte v 5.25. Do Štramberka jsou to asi tři hodiny cesty vlakem, ale ta cesta stojí za to :).

Od štramberského nádraží jsme šli nejprve hezky do kopečka do světoznámé jeskyně Šipka. Pak následovala stezka českých velikánů, kde byly sochy a busty slavných osobností  z naší historie (například Leoše Janáčka, T. G. Masaryka nebo socha svatého Václava). Jako další bod programu byla střelba z luku. Jsem na to úplně „pravá“ (jsem totiž levák 🙂 ).

 Pak následovalo to nejlepší – pečení štramberských uší. Doporučuji!

Po výborném obědě jsme šli do čtyřicet metrů vysoké věže Trúba.  Potom bylo VOLNO! Žádné do kopce a z kopce…

Odpoledne jsme navštívili expozici AquaTerra, kde jsme viděli  různé hady, chameleona, agamu a jiná zvířátka. Pak jsme šli na čtyřkolky. Moc mi to nešlo, ale někteří se pěkně vyřádili.

Do ubytovacího střediska nás dovezl turistický vláček. Tam nás čekala dobrá večeře. Večer jsme si asi hodinu hráli s míčem. V deset hodin byla večerka a vstávali jsme v sedm. Po snídani jsme vyrazili zpět do Štramberka, kde jsme navštívili malou botanickou zahradu, která byla vytvořena v bývalém lomu.

Potom už následovala jen cesta na nádraží a pak náš výlet skončil 🙁 .

Výlet se mi velmi líbil, klidně bychom si ho zopakovali:)!

Lucie Marešová