Zpráva o divadelním představení divadla ABRAKA MUZIKA

Zpráva o divadelním představení divadla ABRAKA MUZIKA

HP0173HP0177   V pátek 15. května 2015 naši školu navštívilo interaktivní didaktické hudební divadlo ABRAKA MUZIKA s představením, které bylo zaměřeno na prevenci sociálně-patologických jevů. Žáci 1. stupně tak mohli zhlédnout a také se aktivně zúčastnit velmi zajímavého, poučného a zábavného představení ze života dnešních dětí. U dětí i pedagogů se toto báječné představení setkalo s velkým ohlasem. Těšíme se, že se s herci tohoto divadla opět v příštím roce setkáme.

N. Čagalová, vyuč. 1. stupně ZŠ

A co na to děti?

HP0175HP0174HP0176

Terezka Dvořáková, IV.B

V pátek 15. 5. 2015 jsme měli ve škole koncert a divadlo. Bylo to hezké. Jmenovalo se to „Nebuď darebák“. Zpívali se tam písničky a hráli tam o tom, co nás v životě může potkat a co se může stát. Vždy si pozvali jednu holku a kluka. A oni museli hádat, co se v té situaci stalo. Až to všechno uhodli, tak lidi, co tam hráli, o té situaci zazpívali písničku. Ti, co hádali, potom dostali bábovku.

Co se mi líbilo: Líbilo se mi, že jsme se zasmáli a něco dobrého přiučili. Byla tam spousta slov, která jsme neznali.

Poučení: Nikdy se nebav s cizími lidi, negumuj si známky od učitele, nebav se s lidmi, kteří nechtějí s tebou kamarádit, když nemáš dotykový mobil nebo tablet.

Zážitek: Bylo to, jak jsem říkala, poučné a přitom zábavné, bylo to prostě KRÁSNÉ.

DĚKUJI ZA POZORNOST


 Markéta Talašová

V pátek jsme měli ve škole zajímavý program. Vystupovali tam tři lidi, kteří hráli různé scénky. Předváděli nám v nich, co bychom neměli dělat. Vždycky si vyvolali jednoho až dva žáky a oni měli hádat, co se v těch scénkách dělo. Předváděli třeba, jak vykradli Českou pojišťovnu, jak kluci přepsali špatnou známku pětku na dvojku, jak chodil jeden kluk tři dny za školu. Vyvolaní žáci za odměnu dostali bábovku. Bylo tam taky, jak jeden muž byl opilý a píchl si drogu a zahodil flašku. Pak řídil auto a naboural. Vždycky po každé scénce hráli písničku na to téma, co předváděli. Taky tam bylo, že jeden kluk přemlouval holku, aby nekamarádila s Monikou, protože to je kráva. Tato scénka se mi moc nelíbila, protože bych to nikdy neudělala. Ukazovali nám to proto, abychom to nikdy nedělali a chovali se ke kamarádům pěkně.

Co se mi líbilo.

Nejvíc se mi líbila scénka, ve které šel kluk k automatu a myslel si, že když mu ukradli tablet, že na něj vyhraje peníze, koupí si nový a táta se to nedozví. Vytáhl z kapsy peníze, co měl, a hodil je do automatu a zmáčkl žluté tlačítko. Automat mu ale řekl, game over. Tak si šel půjčit další peníze od kamaráda a ty taky prohrál. Nakonec vyloupil Českou pojišťovnu a honili ho policisti.

Pak se mi zdálo vtipné, jak učitel z fyziky řekl žákovi, že dostal pěknou, tučnou, nadýmanou, velkou kouli.

 


Martin Vávra

V pátek jsme byli na výchovném programu. Bylo to o kriminalitě a o tom, co nesmíme v životě dělat.

Do vymyšlené cukrárny si vždycky pozvali jednoho kluka a jednu dívku. Herci předváděli scénku a oni dva to, co scénka vyjadřovala, museli najít mezi mnoha kartami a říct, co je na tom špatně. Po scénce nám k tomu zahráli písničku, která se vztahovala k tomu příběhu, který se odehrál. Bylo tam například, že kluk měl starší mobil a jiní kluci mu říkali, že je trapné, že nemá „dotykáč“. On ho potom ukradl v cukrárně a šel za těmi kluky a řekl jim, že už také má „dotykáč“. Oni mu řekli, že ještě musí mít iPad, aby k nim mohl patřil. On ho ukradl tátovi a donesl jim ho. Ti kluci mu ho nakonec ukradli.

Potom už tento program skončil. Bylo to velmi poučné.

 


Jan Vychodil

V pátek naši školu navštívilo hudební divadlo Abraca Muzica. Pořad byl zaměřen na prevenci kriminality, proti závislostem na drogách, alkoholu atd. Herci se zábavnou formou snažili dětem vysvětlit nebezpečí těchto závislostí a učili je rozpoznat tyto nebezbečné jevy. Celý program je velmi poučný, ale také velmi zábavný, složený z písniček a scének, které se lépe zapamatují. Na konci představení zazpívali rapovou písničku, která se jim povedla, takže jim musíme moc  poděkovat, a těším se na další pokračování.