Minulý týden jsme navštívili naši partnerskou školu v Sofii v Bulharsku. Během setkání jsme si rozdělili úkoly v další kapitole knihy našeho projektu, zhodnotili jsme evaluační dotazníky za první rok projektu a upřesnili jsme termíny setkání studentů na jaře 2016.
V březnu se sejdeme s týmem žáků naší školy v rumunském Iasi a v květnu ve španělské Zaragóze. Také jsme ve čtvrtek pracovali na stránkách projektu a na e-twinningovém profilu. Dalším produktem projektu je slovník termínů spojených s vodou, bude obsahovat přes 60 pojmů v jazycích jednotlivých partnerských zemí, anglické vysvětlení pojmu a ilustraci. Každá partnerská země zpracuje 13 pojmů.
V bulharské škole jsme v pátek navštívili i hodiny biologie, chemie a francouzského jazyka. Studenti školy nás provedli areálem, vysvětlili nám systém dvojsměnné výuky a zavzpomínali na návštěvu Brna. Také jsme se podrobně seznámili s bulharským vzdělávacím systémem.
Stihli jsme i návštěvu národního historického muzea na předměstí Sofie a návštěvu pohoří Vitoša. Z geomorfologického hlediska jsou pro toto pohoří typické takzvané kamenné řeky, pozůstatky z doby ledové v korytech některých řek. Tyto kamenné řeky je možné vidět u hory Goljamata Gramada pod Vladařským Černým vrchem v oblasti výletního místa Zlatnite Mostovce. Horní část pohoří má alpský ráz. Je zde deset vrcholů vyšších než 2 000 m a 18 vrcholů vyšších než 1 500 m nad hladinou moře. Nejvyšším vrcholem Vitoši je 2 290 m vysoký Čeren vrach (Černý vrch). Rašeliništní rezervace Bistriško brnište byla v roce 1977 vyhlášena za rezervaci v rámci programu UNESCO Člověk a biosféra (MAB).