Celostátní finále Technoplanety

Celostátní finále Technoplanety

DSC_8618Finále Technoplanety bylo v loňském školním roce připravené do posledního detailu, avšak překvapivě jej zmařilo počasí. Povodně nám zabránily se v červnu celostátního kola účastnit. Náhradní termín byl stanoven na úterý 17. září 2013. A tak jsme již v šest ráno vyrazili autobusem směr Praha.

Do celostátního finále postoupil tým The Wesley Crushers ve složení Václav Fabík, Patrik Zadražil, Štěpán Knap a Vojtěch Zukal z VIII. B. Žákyně a žáci Klára Horáková, Veronika Topolářová, Ondřej Buček a Petr Piťha z IX.C bojovali za tým Šifrožrouti.

Finále již osmého ročníku Technoplanety v pražském lesoparku Hostivař se zúčastnilo 42 týmů z celé republiky i Slovenska. Do cíle dorazilo tentokrát 24 týmů. Úspěšně se záludnostmi organizátorů bojovali i všichni ostatní účastníci.  Oba týmy úspěšně dokončily šifrovací hru, Šifrožrouti na 17. místě a The Wesley Crushers na místě 19. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy. Celkové výsledky najdete zde.

Naše škola se Technoplanety účastní od roku 2008.  Do celostátního finále jsme se probojovali již pošesté. A dokonce jsme si odnesli již jedno první a jedno druhé místo. Těší nás, že žáci ze tříd s rozšířenou výukou matematiky pokračují v této tradici.

Mgr. Pavlína Trnková

[wppa type=“album“ album=“66″][/wppa]