Exkurze se SPŠCH

Exkurze se SPŠCH

OLYMPUS DIGITAL CAMERA…a půjdeme se ještě někdy do toho závodu podívat?“ Konečně jsme se dostali do skutečného provozu. To bylo super!“ Těmito slovy (většinou) končila exkurze žáků z rozšířených devátých tříd, kterou pro nás v rámci projektu Snížení rizik ohrožení zdraví člověka… připravila SPŠCH v Brně.

Navštívili jsme laboratoře (provoz) Potravinářské fakulty Mendelovy univerzity. Viděli jsme, jak funguje pekárna, jejíž produkty jsme měli možnost ochutnat, jak funguje pivovar, kde se zpracovává mléko, a jak z něj vznikne sýr. Velmi nás pak zaujal úsek zpracování masa a mnohé pak hlavně vedoucí tohoto provozu (viz foto).

Dalším zastavením byla firma zabývající se výrobou kosmetiky mimo jiné známých značek Dermacol či Astrid. Společnost s názvem McBride má jednu ze svých poboček umístěnu v bývalé sodovkárně na Lesné. Ve slušivých oblečcích a po důkladné dezinfekci jsme se ocitli ve varně opalovacích krémů, make upů a jiné pěstící a dekorativní kosmetiky. Na vlastní oči jsme si uvědomili, jak je těžká (zejména psychicky) práce dělníka při finálním pásovém balení produktu.

Setkání s realitou je někdy tvrdé…

Mgr. Dáša Muzikářová

Více ve fotogalerii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA