Halloween 2016

Halloween 2016

xhalloween2016Každoročně si 2. listopadu připomínáme památku zesnulých – lidově Dušičky. Vzpomínkou, květinovým darem nebo zapálením svíčky vzpomínáme na naše blízké, kteří již nemohou být mezi námi.

Podobným svátkem, i když ne stejným, je anglosaský svátek Halloween. Ten na naší škole oslavíme v pondělí 31. října. Jedná se o svátek, který se slaví 31. 10. převážně v anglicky mluvících zemích, jako jsou např. Velká Británie, USA, Austrálie… Děti se oblékají do strašidelných kostýmů, obchází domy a dostávají za své kostýmy sladké odměny. Protože se všichni učíme angličtinu už od první třídy, tento svátek si připomínáme i na naší škole.

V pondělí 31.10. mají všichni žáci a zaměstnanci školy možnost přijít do školy v masce. V souvislosti s tímto svátkem také proběhne několik soutěží pro žáky. Zástupci ŽR obejdou v průběhu dne jednotlivé třídy a obodují masky. Na třídy s největším počtem masek čeká sladká odměna. Porotci z řad členů ŽR ocení také nejnápaditěji vytvořený kostým. A konečně každá třída druhého stupně vybere ze svých řad dvě masky, které budou soutěžit o hlasy žáků v soutěži NEJ maska školy.

Jak se na Halloween těší naši páťáci, se dozvíte z následujících řádků.

Těšíte se na Halloween? Pokud ano, proč?

„Těším se, protože je tady dobrá atmosféra a je sranda.“ (Tobiáš Broža, V.C)

„Podle mne je náš školní Halloween super svátek.“ (Anička Do Hong Anh, V.C)

„Těším se na Halloween moc. Protože si znovu užiju zábavu jako minulý rok. I nové hry.“ (Andrea Elisová, V.C)

„Na Halloween se těším. Těším se, jak uvidím různé masky.“ (Aneta Brandštetrová, V.C)

„Těším se na Halloween, protože se bude soutěžit a budu mít novou masku.“ (Vojtěch Kafka, V.C)

„Docela se těším, hlavně na masky.“ (Lucie Valdová, V.C)

„Těším se na Halloween, protože ve škole bude sranda.“ (Jan Chaloupka, V.C)