Technoplaneta – Člověk se nestává dospělým tím, že si přestane hrát

Technoplaneta – Člověk se nestává dospělým tím, že si přestane hrát

TechnoplanetaTechnoplaneta je výzva pro odvážné. Nebudete však potřebovat sílu svalů, nýbrž svůj mozek. Dokažte si, že umíte více, než vás naučili ve škole. Ukažte, že máte nejenom nápady, ale i vytrvalost. Najděte si partu kamarádů, se kterými se pustíte do luštění zašifrovaných zpráv, tajných kódů a logických hádanek. Soutěže se mohou zúčastnit pětičlenné týmy složené ze žáků základní školy nebo odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Registrace právě začala, podrobnosti najdete na stránce Technoplanety.

Šifry z loňských ročníků najdete také na webové stránce Klubu KAPSA, který tuto soutěž organizuje. První internetové kolo bude zahájeno v pondělí 25. února 2019. A letošní téma?  Člověk se nestává dospělým tím, že si přestane hrát.

S první průmyslovou revolucí přišel i názor, že jediná správná činnost hodná vyspělého člověka je ta, která přináší zisk, peníze. A tak si lidi, ti opravdu dospělí, kromě kasín a dalšího hazardu přestali hrát. Naštěstí, jak šel čas dál, přinesl konec minulého století obrovský rozvoj společenských her. A co je úžasné, hry přitáhly k jednomu stolu hráče bez rozdílu věku.

Pojďme se v letošním ročníku Technoplanety lehce inspirovat tím nepřeberným bohatstvím a rozmanitostí her všeho druhu.